economist-contabil

PERFORMIA FINANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul, la modul general, presupune conducerea contabilitatii pana la nivel de balanta. Specific, acesta presupune:
• Operarea zilnica a facturilor de furnizori,precum si a platilor catre acestia;
• Operarea zilnica a facturilor emise, precum si a incasarilor acestora;
• Verificarea si operarea zilnica a extraselor de banca, a registrului de casa si a avansurilor de trezorerie in lei si in valuta;
• Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
• Operarea corecta a documentelor de gestiune;
• Intocmirea statelor de plata si plata salariilor;
• Furnizarea de informatii/date necesare intocmirii declaratiilor fiscale si rapoartelor specifice si conlucrarea cu directorul financiar la intocmirea acestora;
• Intocmirea rapoartelor extracontabile in sistemul propriu de back office;
• Contactul cu furnizorii firmei precum si cu agentii din firma;
• Plata facturilor atat prin banca cat si cele cu numerar;
• Alte rapoarte solicitate.

CERINTE

• Studii superioare finalizate în domeniul economic;
• Minim 2-3 ani experienta in contabilitate (preferabil);
• Cunoştinţe bune de legislaţie contabilă şi fiscala;
• Abilitati de comunicare si colaborare in cadrul unei echipe;
• Persoana dinamica, sociabila, atenta la detalii;
• Limba engleza: scris si vorbit la nivel mediu/avansat;
• Cunoştinţe operare MsOffice (Word, Excel)
• Abilităţi reale de organizare a task-urilor proprii, capacitate de analiză si viteză de reactie;
• Dorinta de a evolua din punct de vedere profesional si implicarea in activitatea zilnica.

Performia Finance este o companie cu sediul in Cluj-Napoca, care furnizeaza servicii de contabilitate si controlling financiar. Suntem rezultatul unei experiente de aproape 10 ani in domeniul financiar contabil, experienta care ne-a cladit o abordare bazata pe parteneriate si performanta asupra serviciilor oferite. Intr-o profesie pe care o practica „toata lumea”, Performia Finance vrea sa iasa in evidenta aducand un aer proaspat in ceea ce priveste mediul financiar-contabil din Cluj.