ECONOMIST

SC Prodvinalco SA Cluj-Napoca

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta avansurilor spre decontare in lei si valuta si stingerea obligatiilor fiecarui angajat;
- Inregistreaza in jurnalele de cumparaturi facturile achitate prin decont si alte facturi de furnizori diversi;
- Scaneaza si ataseaza in aplicatie facturile furnizorilor;
- Inregistreaza tranzactiile in valuta din extrasul de cont si reevaluarea soldului;
- Verifica tranzactiile si soldurile conturilor 5125, 581, 542, jurnalul de TVA;
- Tine evidenta primelor de asigurare si a altor cheltuieli efectuate in avans si opereaza lunar descarcarea acestora pe cheltuieli;
- Participa lunar la procesul de inventariere;
- Ofera suport colegilor din departament in situatii de urgenta, pentru lucrari cu termene limita stabilite de seful direct.

CERINTE

- Economist, cu specializare in finante-contabilitate;
- Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara;
- Persoana serioasa, organizata, orientata catre detalii, comunicativa, cu o gandire analitica;
- Cunostinte de legislatie financiara-fiscala;
- Cunoasterea unui program de tip ERP.

BENEFICII OFERITE

- Recompense si beneficii motivante.
- Lucru intr-o echipa profesionista.

PRODVINALCO Cluj este unul dintre liderii nationali in industria bauturilor alcoolice. Cultura Prodvinalco se bazeaza pe respectul pentru traditie, incurajarea si rasplatirea performantelor. Datorita unor schimbari organizationale, noi oportunitati sunt disponibile pentru profesionistii ambitiosi si talentati