DIRECTOR VANZARI - PIESE AUTO

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Directorul de vanzari conduce miscarea si distributia efectiva a produselor sau serviciilor catre clienti, coordoneaza distribuirea vanzarilor prin stabilirea de teritorii de vanzari, cote sau obiective, precum si stabileste programe de instruire pentru reprezentantii de vanzari; de asemenea analizeaza statistica vanzarilor colectata de personal pentru a determina potentialul si necesitatile, precum si monitorizeaza preferintele clientilor ; coordoneaza echipa de agenti.

- Atingerea obiectivelor in vânzări, veniturile din servicii, costurile directe de datorii;
- Stabilirea si mentinerea relatiilor comerciale pe termen lung cu clientii cheie;
- Gestionarea, dezvoltarea si motivarea angajatilor implicati in vanzari;
- Stabilirea,planului,lunar,semi-anual și.anual;
- Monitorizarea planurilor lunare, semi-anuale și anuale, ale reprezentantilor de vanzari si implementarea.acestora;
- Pregătirea de liste de prețuri, actualizarea ofertei la listele de prețuri dealeri;
- Monitorizarea activităților de comercianți, rapoarte zilnice și săptămânale;
- Monitorizarea vânzărilor prin concentrarea interval, si în cele din urmă, intervenția directă;

CERINTE

-cunostinte de limba maghiara nivel avansat (obligatoriu)
- capacitate foarte buna de organizare si incadrare in termene
- identificarea si abordarea clientilor
- intretinerea relatiei cu clientii
- respectarea procedurilor in ceea ce priveste vanzarea de piese auto
- experienta in vanzari minim 5 ani
- studii superioare finalizate cu examen de licenta – obligatoriu
- esential: abilitati solide de organizare, comunicare, control, negociere si conducerea de personal
- entuziasm, rigurozitate si creativitate;
- capacitate de relaţionare interumană, spirit de echipă;

Asteptam cv-urile pe adresa de e-mail: cariere@starjobs.eu

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare

Pentru mai multe detalii, ne puteti contacta la:
Adresa: Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu, nr. 17, ap. 7, 400095
Tel/fax: +40264431985
www.starjobs.eu

Mobil: +40 0748-474493
cariere@starjobs.eu