Director retea magazine

SC ONCOS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizarea magazinelor;
- Vizualizarea comenzilor, evidenta stocurilor;
- Identificarea/rezolvarea problemelor angajatilor;
- Evaluarea personalului;
- Mercantizare marfa;
- Identificare srategii de promovare/crestere a vanzarilor;

-Elaboreaza si pune in aplicare politica comerciala a societatii;
-Identifica noi oportunitati de dezvoltare a afacerilor (furnizori noi) si a relatiilor cu clientii si furnizorii societatii;
-Participa la negocierea si incheierea de contracte de vinzare/cumparare produse cu clientii si furnizorii, in conditii de rentabilitate pentru societate.
-Urmareste derularea contractelor incheiate si ia masuri in cazul nerespectarii conditiilor comerciale si financiare prevazute de acestea;
-Participa la elaborarea si urmarirea bugetului anual de venituri si cheltuieli;
-Participa la indrumarea, instruirea si evaluarea performantelor personalului din subordine.Semnaleaza posibile nevoi de instruire a personalului din subordine, participind activ la programele de pregatire;
-Redacteaza raportari si informari privitoare la departamentul comercial.

CERINTE

experienta 3 ani ca director comercial;
- studii superioare;
- cunostinte operare calculator (Windows si MS Office);
- dezvoltarea de relatii proactive, profesionale cu clientii;
- solide abilitati de negociere;
- cunoasterea mediului concurential de afaceri;

BENEFICII OFERITE

telefon mobil
masina de serviciu

Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun