DIRECTOR PRODUCTIE - FABRICA IMBUTELIERE APA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifica activitatea in sectiile de productie, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti;
- raspunde de organizarea generala a activitatilor de productie, asigurand necesarul de forta de munca;
- planifica şi coordoneaza procesul de instruire al noilor angajati privind activitatea de productie;
- raspunde de organizarea optima a programului de lucru, în raport cu planul de productie;
- raspunde de masurile luate pentru folosirea la maximum a capacitatilor de productie, utilizarea completa a timpului de lucru si cresterea productivitatii muncii;
- supravegheaza desfasurarea activitatilor de productie si realizarea serviciilor pe parcursul derularii lor;
- intocmeste rapoartele de producţie si calitate;
- analizeaza rezultatele obţinute si propune masuri de imbunatatire.
-coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noilor capacitati de productie.
-verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si-l transmite Departamentului Resurse Umane.
-organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul
din subordine.
-coordoneaza si participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor
angajatilor si mentine o legatura stransa cu reprezentantii sindicatelor.
-executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe
termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

CERINTE

- studii superioare
- capacitate de planificare si organizare a activitatilor
- bun cunoscator al organizarii fluxurilor tehnologice
- personalitate puternica, serioasa, organizata, atitudine profesionala, bune abilitati de interrelationare si de munca in echipa
- initiativa si creativitate in gasirea solutiilor
- cunostinte de limba engleza
- bune cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- dezvoltarea carierei intr-un mediu de lucru dinamic.