DIRECTOR PRODUCȚIE Locaţia : Cluj-Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asistă o companie producătoare de subansamble şi piese pentru industria auto în procesul de recrutare şi selectie pentru poziţia de:

DIRECTOR PRODUCȚIE

Atribuții:

- Conducerea și dezvoltarea departamentului de producție conform ultimelor principii de tip lean;
- Realizarea indicatorilor operaționali;
- Consecvență în Shop-Floor Management;
- Identificarea și implementarea măsurilor de optimizare pentru îmbunătățirea productivității și a calității;
- Disponibilitatea capacității de producție și spațiale;
- Asigurarea mentenanței sustenabile și independente de producție și a aprovizionării cu piese de schimb;
- Conducerea și dezvoltarea echipelor subordonate;
- Respectarea normelor ISO/TS 16949 și a principiilor interne de calitate;
- Asigurarea calității producției;
- Raportarea la conducerea fabricii;
- Sprijinirea dezvoltării și implementării unui sistem de producție personalizat.

CERINTE

Cerințe:

- Studii tehnice absolvite (inginerie mecanică, tehnologia producției, inginerie industrială sau calificări echivalente);
- Experiență profesională multianuală în domeniul producției, al pregătirii proceselor de lucru și Shop Floor Execution (industria componentelor auto cu accent pe sisteme de tip lean);
- Experiență multianuală într-o poziție echivalentă de conducere;
- Înțelegerea integrală a „Toyota-Production-System” (Lean Management) și experiență practică în domeniul sistemelor de producție;
- Cunoștințe foarte bune și experiență în domeniul optimizării proceselor;
- Cunoștințe vaste ale instrumentelor IT precum și a sistemelor ERP;
- Perseverență, putere de negociere și capacitate motivațională;
- Cunoștințe foarte bune ale limbii engleze (alternativ: germană).

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesante sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.