DIRECTOR MARKETING

PRODVINALCO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea strategiei de marketing a companiei;

- Intocmirea anuala si implementarea planului de marketing;

- Responsabil cu identificarea, crearea si prioritizarea oportunitatilor de crestere profitabila pentru toate marcile companiei;

- Negocierile generale pentru cheltuieli majore de marketing (media, agentii, studii de piata etc.)

CERINTE

- studii superioare;
- experienta relevanta in brand marketing (experienta in companii multinationale constituie un avantaj);
- gandire manageriala si abilitati manageriale dovedite;
- competente analitice si numerice excelente;
- abilitati operare PC;
- fluent limba engleza

BENEFICII OFERITE

pachet compensatii si beneficii competitiv

PRODVINALCO Cluj este unul din principalii producatori de bauturi alcoolice din România, având o traditie de peste 70 de ani. Compania a fost fondata în anul 1932.Compania detine pozitia a treia în topul firmelor producatoare de alcool si este liderul pietei de distilate naturale din România.

Coordonatele majore ale misiunii companiei PRODVINALCO Cluj constau în consolidarea pozitiei de producator national de bauturi alcoolice, îmbunatatirea permanenta a calitatii produselor noastre si a tehnologiilor utilizate, concomitent cu crearea de noi produse adaptate cerintelor dinamice ale pietei. Totodata, o preocupare majora vizeaza promovarea la export a produselor noastre. Compania este dedicata clientilor si îsi canalizeaza întreaga capacitate inovatoare, toate resursele interne pentru a raspunde cerintelor acestora. De asemenea, în realizarea obiectivelor de afaceri angajatii nostri sunt un capital de pret.

Cifra de afaceri pe anul 2006 a fost de 23 mil. Eur (inclusiv acciza)

Principale branduri sunt : Iancu, R26, V33, Senator, Klausenburg, Vampire, Vlad