Director comercial - educatie si training

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti pregatit pentru o noua provocare in cariera ta? Cautam #DirectorComercial pentru biroul din #ClujNapoca! Suntem intr-o perioada de expansiune in care intram pe piete noi. Si cautam pe cineva cu care sa mergem impreuna la urmatorul nivel!
Directorul Comercial joaca un rol cheie in strategia noastra. O sa coordoneze intreaga echipa de marketing si vanzari. Si pentru asta cautam un lider cu spirit antreprenorial care poate sa inspire. O persoana cu initiativa care poate sa insufle viziune oamenilor si sa aduca rezultate fantastice.
Citeste in continuare daca:
➢ iti doresti sa te dezvolti la adevaratul tau potential
➢ esti ambitios, gandesti mare si ai rezultate mari
➢ esti un lider care iubeste sa isi serveasca echipa
➢ esti responsabil si de obicei atingi obiectivele asumate
➢ esti optimist, convingator, hotarat si flexibil
Cum stii ca esti persoana pe care o cautam?
➢ esti determinat sa atingi obiectivele de vanzari si nu renunti pana nu reusesti
➢ gestionezi bugete mari cu intelepciune si ai mereu un plan de back-up
➢ poti sa gestionezi mai multe proiecte in acelasi timp
➢ ai abilitati puternice de negociere si stabilesti parteneriate win-win care duc la parteneriate profitabile pe termen lung
➢ esti la curent cu cele mai noi metode/canale de distributie si stii sa le alegi pe cele mai potrivite ca sa iti atingi obiectivele
➢ gestionezi echipa conform culturii organizationale, incat sa ajunga la performantele dorite (in special pe managerii departamentelor de marketing si vanzari),
➢ creezi rapoarte periodice pe zona de comercial pentru GM si iei in calcul rapoartele de KPI venite de la marketing si customer-care.

CERINTE

Asteptam cu bucurie sa te cunoastem daca:
➢ ai studii in domeniul economic, marketing sau management
➢ ai cunostinte de limba engleza la nivel avansat
➢ ai experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
➢ stapanesti instrumentele de control financiar si poti sa utilizezi bazele de date
➢ primesti cu deschidere plangerile colegilor, le vezi nevoile si stii sa ii motivezi
➢ ai carisma, inspiri incredere prin intelegere si empatie
Pe langa responsabilitati, te asteapta alaturi de noi o multime de oportunitati! O sa fii in cel mai bun loc pentru evolutia ta personala si profesionala. Si o sa lucrezi in fiecare zi alaturi de oameni pasionati.
Ce o sa presupuna munca ta?
➢ lucrezi strategic si creezi roadmap-ul pentru obiectivele financiare ale companiei
➢ conduci echipa de marketing si vanzari. Oferi claritate si iti ajuti managerii sa ajunga la performante din ce in ce mai inalte
➢ ajuti directorul de productie sa identifice cele mai bune oportunitati din piata si sa creeze super produse / servicii pentru publicul din Romania si international
➢ gasesti oportunitati de parteneriate profitabile si analizezi propunerile
➢ oferi solutii si sa implementezi proiecte pe termen lung
Crezi ca oportunitatea asta e pentru tine? Trimite CV-ul tau pifrim@professional.com.ro
Daca acest rol/loc este cel mai potrivit pentru tine, te asteptam cu drag sa bifam provocarile de crestere impreuna!

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4