Director Agentie de Turism Cluj

Perfect Tour SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea targetului de vanzare alocat;
- mentinerea si intretinerea relatiei cu clientii existenti;
- pregatire, indrumare si control pentru agentii din subordine;
- verificarea ofertelor, a rezervarilor efectuate de agenti.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj);
- Cunostinte solide in turism si experienta minim 2 ani pe un post similar;
- Posesor de Brevet de turism;
- Operare calculator: Word, Excel, navigare Internet si sisteme de rezervare specifice domeniului;
- Engleza - nivel avansat (cunoasterea si a altei limbi straine constituie un avantaj);
- Experienta anterioara ca agent turism sau ticketing constituie un avantaj;
- Capacitate de analiza si planificare;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara;

BENEFICII OFERITE

- se ofera pachet salarial motivant.

Perfect Tour este o companie cu capital integral privat, avand ca obiect principal de activitate comercializarea serviciilor turistice.
Perfect Tour este agentia tour-operatoare care a cunoscut cea mai rapida dezvoltare pe piata de turism a ultimilor ani si cuprinde cea mai vasta retea proprie de agentii de turism din Romania, avand o reprezentare larga pe intreg teritoriul tarii, astfel:

- 9 filiale Perfect Tour tour-operatoare in principalele orase resedinta de judet ale tarii (Cluj-Napoca, Brasov, Ploiesti, Pitesti, Galati, Timisoara, Alba-Iulia, Tulcea, Constanta);
- 50 de agentii Pelegrin in toate resedintele de judet, precum si in 8 locatii din Bucuresti, complet operationale si specializate in principal pe comercializarea de produse low-cost;
- 70 agentii partenere revanzatoare pe intreg teritoriul Romaniei.