DESKTOP PUBLISHER (DTP-ist)

SC ROTTAPRINT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departament
Pregătirea Producţiei (Apahida)
Responsabilitati
• realizarea şi tehnoredactarea imaginii grafice
• prelucrarea imaginii grafice în scopul adaptării pentru tipar
• operează cu echipamente şi programe de desktop publishing
• execută separaţia de culoare la cerinţele de calitate necesare şi adaptează la specificul de producţie, pentru a putea obţine matriţe de

CERINTE

Cerinte
• experienta de minim 3 ani pe un post de DTP-ist
• cunoasterea avansata a programelor Adobe Illustrator, Photoshop, Corel Draw
• studii superioare
• cunoasterea limbii engleze
• percepţie acurată a culorilor şi detaliilor
• creativitate şi implicare în ceea ce întreprinde
• integritate, responsabilitate, rigurozitate, conştiinciozitate, seriozitate, exigenţă
• interes către nou si îmbunătăţirea continuă a activităţii
• integrare în colectiv, spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• perspectiva unei cariere în cadrul unei firme de prestigiu
• provocările unui post cheie în cadrul companiei
• un sistem de salarizare motivant şi tichete de masă
• condiţii de muncă la standard comunitar european
• transport asigurat la locul de muncă din Apahida

Informatii candidatura
Apahida, jud Cluj, str. Libertăţii, nr. 295
persoană de contact: Diana Handra
tel: 0372.647.810 fax: 0372.647.817
e-mail: resurseumane@sunimprof.ro
resurseumane@rottaprint.ro

Companie moderna orientata in principal spre productia de etichete autoadezive. Datorita pasiunii, profesionalismului si seriozitatii care ne caracterizeaza, am ajuns cea mai mare tipografie flexografica producatoare de etichete autoadezive din Romania.