Curs gratuit " Expert accesare fonduri europene" - Proiect POSDRU , premii în bani

Procariera

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutarea se realizează pentru proiectul: ”Dezvoltarea carierei prin consilierea și formarea profesională a forței de muncă cu studii superioare” contract POSDRU /132/5.1/G/135285 cofinanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 organizat de către Centrul de Orientare și Consiliere Profesională, din cadrul FSEGA, Universitatea Babes-Bolyai.

CERINTE

Pentru înscrierea în acest program, trebuie să îndepliniți CUMULATIV următoarele condiții:
- Lipsa unui loc de muncă de minim 6 luni,
- Studii superioare absolvite,
- Vârsta - până în 25 de ani, inclusiv,
- Să nu urmați în prezent nicio formă de învățământ,
- Domiciliul sau flotantul în unul dintre județele regiunii N-V (Cluj-Napoca, Bistrița-Năsăud, Maramureș, Satu-Mare, Sălaj).

BENEFICII OFERITE

- Participare gratuită la cursul "Expert accesare fonduri europene"
- Participare la ședințe de consiliere în carieră și grupuri de suport în carieră
- Participare gratuită la sesiuni de mediere pe piața muncii
- Participare la workshop-uri cu tematici de dezvoltare a carierei personale
- Participanții la cursuri vor obține certificate acreditate ANC (fost CNFPA) şi pot beneficia de premii între 500 si 1200 lei.

Proiectul „Dezvoltarea carierei prin consilierea și formarea profesională a forței de muncă cu studii superioare”, contract POSDRU /132/5.1/G/135285 cofinanțat din Fondul Social European, prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013.