Coordonator Transport International

T&S Selectie de Personal SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile internationale/ trafic international de marfuri;
- Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
- Administreaza flota auto si bugetul alocat;
- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto internationali;
- Programeaza si optimizeaza rute;
- Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie;
- Pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii de transport relevanti;
- Reprezinta firma in raport cu ARR, RAR, Politie;
- Primeste si confirma comenzile de transport;
- Gaseste solutii optime de desfasurare a transporturilor -Organizeaza transportul in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
- Optimizeaza costurilor legate de transport;
- Realizeaza rapoarte de activitate si prognoza cheltuielilor aferente departamentului.;

CERINTE

- obligatoriu curs ARR coordonator transport
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- experienta de cel putin 3 ani in coordonare echipe pe transport marfa
- experienta relevanta in post similar- avantaj
- cunoasterea la nivel avansat scris/vorbit a unei limbi de circulatie internationala,engleza un MUST+ ( germana, italiana)
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, adaptabilitate

BENEFICII OFERITE

salar +beneficii

T&S Group este agentie specializata in servicii de recrutare si selectie de personal, atat pe plan national cat si international. Compania isi desfasoara activitatea avand sediul principal in Olanda, si birouri operationale in Romania si Polonia.
T&S Group are o experienta de peste 12 ani, reusind sa acumuleze un portofoliu vast de clienti.