Coordonator proiect -centru de zi pentru tineri

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Organizarea şi supervizarea activităţilor şi a serviciilor desfăşurate în centrul de zi
- Coordonarea, supervizarea echipei multidisciplinare formate din asistenţi sociali, psihologi, psihopedagog, profesori, animator soio-educativ ,consilier medical, voluntari
- Evaluarea performanţelor profesionale ale membrilor echipei
- Stabilirea obiectivelor şi a indicatorilor de performanţă conform fişei postului
- Monitorizarea realizării obiectivelor proiectului
- Coordonarea implementării proiectului, planificarea şi execuţia bugetară
- Evaluarea proiectului, colaborarea interinstituţională, raportarea internă şi externă a rezultatelor

CERINTE

Cerinte
- Absolvent de studii superioare în domeniul socio-uman
-Sunt necesare studii postuniversitare în domeniul managementului resurselor umane, de supervizare în asistenţă socială şi experienţa în domeniul protecţiei copilului, asistenţei sociale
- Abilităţi manageriale;
- Capacitate de lucru în echipă şi team-building
- Capacitate de a asculta şi a comunica cu respect şi înţelegere
- Abilităţi de comunicare scrisă şi verbală, organizare, proactivism
- Capacitate de supervizare a echipei
- Abilitate de a pune în practică cunoştinţele legate de Convenţia Naţiunilor Unite privind Drepturile Copilului
- Plin de resurse şi inovator
- Foarte bune cunoştinţe de operare PC

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Coordonarea unui proiect de succes
- Mediu de lucru plăcut
- Standarde profesionale înalte
- Posibilitate de dezvoltare profesională

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate pana în 31 mai a.c. la adresa de email adela@frccf.org.ro.

Vor fi contactati doar candidatii ale caror CV-uri au fost selectate.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei
Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie anunţă concurs pentru postul de coordonator proiect, în cadrul centrului de zi "Clujul Are Suflet".

Proiectul îţi propune facilitarea integrării socio-profesionale a adolescenţilor şi tinerilor din familii defavorizate şi din sistemul de protecţie a copilului, prin servicii în cadrul centrului de zi, adecvate nevoilor lor de dezvoltare şi integrare socială.

Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie este organizaţie neguvernamentală activă în domeniul protecţiei copilului, cu o experienţă în domeniu de peste 10 ani