COORDONATOR PROGRAME

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizatie avand domeniul de activitate Consultanta si Formarea Profesionala Continua cauta pentru Cluj Napoca un nou coleg !

Sarcini si responsabilitati:

Promovare
• Promovarea si vanzarea serviciilor organizatiei potentialilor beneficiari
• Urmareste si identifica in site-urile specializate de licitatii, diverse oportunitati de formare profesionala
• Intocmeste si transmite in termen documentatia solicitata prin caietele de sarcini la procedurile la care se participa
• Identifica si asigura promovarea online (retele de sociabilizare, comunitati profesionale on-line specifice)
• Identifica si stabileste colaborari cu diverse societati / organizatii pentru asigurarea stagiului si vizitelor de practica pentru fiecare curs / specializare
• analizeaza concurenta in vederea identificarii punctelor tari si a punctelor slabe ale acestora
• identifica oportunitati de afaceri si finalizeaza contracte pe termen lung, securizeaza cifra de afaceri si termenele de plata.

Administrare

• Asigura corespondenta telefonica / e-mail / postala
• Asigura inscrierea cursantilor, intocmeste, actualizeaza si transmite listele de inscrieri
• Incaseaza, intocmeste si actualizeaza evidenta platilor la nivel de cursant
• Planifica programul de desfasurare a cursurilor in functie de numarul de inscrieri si cererea acestora
• Planifica orarul de desfasurare a cursurilor si intocmeste evidenta orelor desfasurate la nivelul fiecarui lector
• Tine legatura cu autoritatile specifice si furnizorii de servicii, spatii inchiriate pentru desfasurarea cursurilor, etc.
• Participa la deschiderea oficiala a fiecarui curs
• Organizeaza / participa la examenele de absolvire.
• Intocmeste documentele aferente examenelor de absolvire
• Elibereaza certificatele de absolvire
• Pastrarea confidentialitatii

Intocmire materiale de curs / administrare portale de studiu

• Intocmeste materiale de curs si prezentari in format electronic (Power Point) pe diverse teme
• Administreaza portalele de studiu puse la dispozitia cursantilor pentru fiecare curs / specializare
• Identifica si contacteaza diversi detinatori de know-how profesional, diversi furnizori de servicii / produse in vederea imbunatatirii procesului de invatamant
• Identifica nevoile cursantilor privind domenii specifice ale programelor de formare profesionala si posibilitatea imbunatatirii calitatii serviciilor
• Intocmeste cu ajutorul lectorilor desemnati, documentatia necesara autorizarii de noi programe de formare profesionala

CERINTE

Program: luni-vineri 9,00- 18,00 (8 ore / zi + 1oră pauza de masă)

Cerinte:
• Studii superioare finalizate
• Cunostinte utilizare internet foarte bune
• Cunostinte utilizare MS Office foarte bune
• Cunoscator lb. germana
• Experienta in vanzari– avantaj
• Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala), personalitate deschisa - sa relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute;
• Punctualitate, seriozitate, bun simt, abilitati de a stabili relatii cu oameni;
• Orientare spre rezultate, abilitati de analiza si planificare (inteligenta);
• Orientata spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
• Persoana proactiva, capabila sa gaseasca solutii, insistenta, creativa, cu initiativa;
• Persoana dinamica, energica, disponibila sa calatoreasca;
• Persoana optimista, psihic excelent, stare de sanatate impecabila
• Fara alte obligatii (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara)
• Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
• Aspect profesional - business

BENEFICII OFERITE

Se ofera oportunitatea dezvoltarii profesionale si personale intr-o organizatie in dezvoltare. Participarea gratuita la 2 cursuri din portofoliu /an.
Bonusuri in functie de rezultate. Telefon mobil, laptop