COORDONATOR LOGISTICA

MEXXEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizarea, planificare, coordonare si control activitate depozit
- este responsabil pentru aplicarea si respectarea procedurilor interne de lucru la nivel de depozit
- coordonarea operatiunilor la nivel de depozit (receptii, depozitare, comenzi, livrare)
- responsabil pentru calitatea si acuratetea documentelor cu si fara regim special aferente operatiunilor depozitului
- gestionarea optima a suprafetei de depozitare
- realizarea si urmarirea rutelor de distributie
- asigura furnizarea de informatii catre departamentele: planificare, cumparari, financiar
- furnizeaza rapoarte standard & statistici catre director logistica
- monitorizeaza si evalueaza activitatile realizate comparativ cu cele planificate
- asigura si monitorizeaza respectarea tuturor cerintelor pe linie de protectie a muncii si PSI la nivel de depozit

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte solide privind activitatea unui depozit si de gestiune a stocurilor
- initiativa, abilitati de organizare si rezolvare in timp real a problemelor curente
- bune aptitudini de comunicare, abilitati de relationare interpersonala, capacitate de luare a deciziilor
- abilitate de a gestiona termene stranse in realizarea activitatilor
- orientare catre rezultate
- experienta de minim 1 an intr-o pozitie de conducere
- cunostintele de limba engleza si SAP constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv

Unic importator si distribuitor al produselor PUMA, distribuitor al produselor Wrangler, Lee