Coordonator Local Cluj Napoca

Fundatia Noi Orizonturi

Job expirat

RESPONSABILITATI

• cooordonarea a 15 cluburi IMPACT din judetul Cluj;
• pregătirea şi organizarea activităţilor planificate, în conformitate cu planul de acţiuni al biroului si a calendarului de monitorizare;
• asigurarea unei bune coordonări şi implementări a proiectelor locale ale cluburilor;
• asigurarea comunicării eficiente cu partenerii şi beneficiarii proiectului;
• dezvoltarea de parteneriate locale in concordanta cu nevoile cluburilor IMPACT;
• elaborarea rapoartelor narative si financiare privind implementarea activităţilor;
• desfăşurarea de vizite în teren în scopul organizării şi monitorizării activităţilor cluburilor (distribuire şi culegere de documente);
• participarea la proiectele de serviciu în folosul comunităţii ale cluburilor şi la alte evenimente publice ale cluburilor sale;
• evaluarea nevoilor de formare ale voluntarilor si organizarea sesiunilor de instruire
• distribuirea banilor aferenţi proiectelor de serviciu in folosul comunităţii, colectarea documentelor fiscale aferente şi predarea lor la termenul stabilit responsabilului finaciar.
• asistarea coordonatorului regional si a managerului regional în identificarea de oportunităţi noi pentru o dezvoltare sustenabilă;
• Strangere de fonduri pentru acoperirea nevoilor regionale;

CERINTE

 Cunoasterea sectorului neguvernamental si/sau experienta in educatia non-formala
 Experienta in scriere de proiecte, cu posibilitatea expunerii protofoliului de proiecte scrise;
 Cunostinte de operare PC (Word, Excel avansat, Power Point) si in utilizarea internetului;
 Buna cunostere a limbii engleze scris si vorbit;
 Abilitati de comunicare, relationare si negociere
 Spirit de initiativa si atitudine orientata pe rezolvarea problemelor
 Abilitati in lucru cu tinerii;
 Abilitati organizatorice;
 Capacitate de analiza si sitematizare a informatiilor/datelor;
 Experienta in managementul de proiecte (costituie un avantaj).
 Experinta de minim 2 ani in atragerea de fonduri pentru mediul ONG

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru atractiv şi tânăr;
• Salariu atractiv;
• Posibilitatea de a lucra alături de o organizaţie care desfasoara programe la nivel naţional;
• Posibilitate de formare şi instruire permanentă.

Fundatia Noi Orizonturi (www.noi-orizonturi.ro) anunta selectia a unei persoane pentru un Program de Internship in Cluj Napoca. Fundatia Noi Orizonturi este o organizatie non-profit care deruleaza programe de educatie prin experienta adresate cu precadere tinerilor cu varste cuprinse intre 12 si 18 ani. Misiunea Fundatiei Noi Orizonturi este de a promova modele de educatie prin experienta de calitate, care dezvolta abilitati de viata in randul tinerilor, ca o strategie de dezvoltare durabila a societatii. In cadrul programelor sale, Fundatia Noi Orizonturi foloseste doua metode principale: educatia prin serviciul in folosul comunitatii (service learning) si a educatiei prin experienta (outdoor education) prin cele doua mari programe ale sale IMPACT si VIATA. Pentru mai multe detalii despre aceste programe, vizitaţi http://www.noi-orizonturi.ro