Consultant tranzacţii imobiliare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautăm o persoană care acţionează în numele unui client ca intermediar în cadrul unei tranzacţii imobiliare, prin următoarele activităţi:

• acordarea de asistenţă în procesul de negociere, vânzare, cumpărare şi închiriere;
• intermedierea contractelor, cu respectarea corelării corecte între cerere şi ofertă;
• atingerea şi depăşirea obiectivului lunar de vânzări/închirieri, în condiţiile respectării politicii pe care compania o promovează;
• prospectarea pieţei imobiliare şi identificarea de noi oportunităţi săptămânal;
• evaluarea proprietăţilor imobiliare şi promovarea eficientă a acestora;
• menţinerea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;

CERINTE

• Studii superioare finalizate sau în curs in domenii precum : Construcţiile, Arhitectura, Comunicare şi Relaţii Publice, Administrarea afacerilor, Marketing, Matematică
• Cunoştinţe de operare PC
• Cunoasterea arterelor principale ale orasului Cluj-Napoca.
• Excelente abilităţi de comunicare (verbal, nonverbal), amabilitate şi munca în echipă
• Capacitate de organizare, integritate şi orientare pe rezultate (perseverenţă);
• Aspect si ţinută business.
• Abilitatea de a iniţia şi susţine relaţii sociale şi de parteneriat productive
• Disponibilitate la program prelungit;
• Experienţa în vânzări (constituie un avantaj)
• Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj)
• Cunoaşterea unei limbi străine (Engleză, Franceză sau Maghiară)

BENEFICII OFERITE

• Training şi cursuri de specialitate gratuite în domeniul imobiliar

• Siguranţă financiară !
• Comision progresiv în funcţie de rezultate
• Carieră pe termen lung: posibilitate de dezvoltare profesională şi promovare în cadrul firmei
• Mijloace de lucru moderne puse la dispoziţie, mediu de lucru profesionist
• Oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne în domeniul imobiliar
• Telefon şi maşina companiei la dispoziţie pentru munca de teren