Coder HTML/CSS

SC Design19 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- transformarea fisierelor psd in cod valid XHTML, tableless, cross browser, validare W3C
- implementarea codului HTML pe baza design-ului furnizat

CERINTE

- experienta CSS, XHTML, JavaScript (framework-ul javascript jQuery)
- constituie un avantaj cunostinte de WordPress, Magento, Oxid

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea candidatului de a se forma profesional intr-un job dinamic si complex
- remuneratie motivanta, negociabila in functie de experienta si de performante
- mediu de lucru prietenos, colectiv tanar

DESCRIEREA FIRMEI

Design19 - o agentie interactiva ce face diferenta.
Aducem cele mai creative si productive solutii pentru crearea unei imagini puternice in mediul on-line. Prezentam tehnici avansate de programare web, design original pentru website-uri, logouri sau productie grafica, optimizare pentru motoarele de cautare profesionala si promovare on-line eficienta.
Design19 reuneste pasiunile, valorile si principiile noastre.