Asistent relatii publice si comunicare

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Sprijin pentru realizarea campaniilor de informare şi conştientizare:
-asistă expertul în comunicare în derularea campaniei de conştientizare
-asigurarea materialelor necesare promovării proiectului (pliante, afişe)
-organizarea conferinţelor de presă
-întocmeşte rapoarte de monitorizare a campaniei de informare
- multiplicarea materialelor de informare,
-Monitorizare media;monitorizează în teren punerea în practică a campaniei de informare
-Întocmește rapoarte de activitate

CERINTE

- Studii superioare socio-umane
- Cunoştinţe de marketing, PR
- Abilitati operare PC (Power-Point, Excel, etc)
- Abilitati de comunicare verbala si scrisa
-Capacitate de planificare si organizare

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru placut, dinamic
-Posibilitati de dezvoltare profesionala
-Salariu minim pt studii superioare

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email: adela@frccf.org.ro pana in 29 februarie a.c.

Numai candidatii ale caror CV-uri sunt selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.
De zece ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului. În prezent, programele sale cuprind judeţele Alba, Cluj, Bihor şi Satu Mare.
Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie anunţă concurs pentru postul de Asistent relatii publice si comunicare, norma intreaga, in cadrul proiectului "Vreau să termin şcoala şi eu!" proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial “Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013”.