Asistent relaţii cu publicul

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Preluarea apelurilor telefonice ;
• Consilierea telefonică a clienţilor
• Activităţi administrative: fax, email
• Pregătirea şi promovarea anunţurilor pe site-urile de specialitate
• Activităţi elementare de natură juridică: completare de contracte
• Recepţia în sediu şi asistenţa clienţilor prin oferirea de informatii
• Prospectarea pieţei din aria domeniului de activtate
• Acordarea de asistenţă în procesul de negociere, vânzare, cumpărare;
• Intermedierea contractelor, cu respectarea corelării corecte între cerere şi ofertă;
• Atingerea şi depăşirea obiectivului lunar de vânzări, în condiţiile respectării politicii pe care compania o promovează;
• Menţinerea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi

CERINTE

• Studii superioare finalizate sau în curs in domenii precum: Construcţiile, Arhitectura, Comunicare şi Relaţii Publice, Administrarea afacerilor, Marketing, Matematică
• Cunoştinţe de operare PC
• Cunoasterea arterelor principale ale orasului
• Excelente abilităţi de comunicare (verbal, nonverbal), amabilitate şi munca în echipă
• Capacitate de organizare, integritate şi orientare pe rezultate (perseverenţă);
• Aspect si ţinută business.
• Abilitatea de a iniţia şi susţine relaţii sociale şi de parteneriat productive
• Disponibilitate la program prelungit;
• Experienţa în vânzări (constituie un avantaj)
• Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj)
• Cunoaşterea unei limbi străine ( Engleză, Franceză sau Maghiară)

BENEFICII OFERITE

• Training şi cursuri de specialitate gratuite în domeniul de activitate
• Siguranţă financiară !
• Comision progresiv în funcţie de rezultate
• Carieră pe termen lung: posibilitate de dezvoltare profesionala si promovare în cadrul firmei
• Mijloace de lucru moderne puse la dispoziţie, mediu de lucru profesionist
• Oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne în domeniul in care activeaza
• Telefon şi maşina companiei la dispoziţie pentru munca de teren
• Oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne în domeniul imobiliar