Asistent manager (asistent proiect POSDRU)

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

FRCCF selecteza asistent manager de proiect pentru proiectul "Vreau sa termin scoala si eu!" finantat din Fondul Social European, Programul Operational Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, axa prioritara "Corelarea invatarii pe tot parcursul vietii cu piata muncii", domeniul major de interventie 2.2, "Prevenirea si corectarea parasirii timpurii a scolii".

Responsabilitatile postului:
1. Monitorizează activităţile şi rezultatele raportate la obiective
- centralizează rapoartele de activitate ale coordonatorilor de centre şi a echipei de management
- organizează întâlnirile de schimb de bune practici în centre, supervizare
- arhivează documente
- înregistrează solicitări, documente
2. Sintetizează resursele necesare centrelor comunitare
- sprijină managerul de proiect în realizarea achiziţilor publice
- comunică cu coordonatorii de centre privind necesarul de materiale
- comunică cu colaboratorii/experţii pentru selecţia, serviciile
asigurate beneficiarilor, aplicarea chestionarelor pentru perfecţionarea
profesională realizată în parteneriat cu UBB
- comunică cu furnizorii de materiale, dotări etc.
- comunică documentele necesare furnizorilor
3. Sintetizează activităţile din centrele comunitare
- se asigură de primirea rapoartelor de activitate, informaţiilor
privind beneficiarii, activităţile şi rezultatele obţinute în centrele comunitare;
- redactează procesele verbale ale întâlnirilor de schimb de experienţă, de supervizare

CERINTE

-studii superioare socio-umane; avantaj studii de asistenta sociala, experienta în servicii de asistenta sociala adresate copiilor, implementare proiecte POSDRU
-abilitati de planificarea si organizarea activitatii
-abilitati de comunicare verbala si scrisa
-atitudine proactiva-studii

BENEFICII OFERITE

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate pana in 8 iulie a.c. la adresa de email: adela@frccf.org.ro

Numai candidatii ale caror CV-uri sunt selectate vor fi contactati!

Misiunea Fundatiei Romane pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca intr-un mediu familial protector, sa beneficieze de educatie si
de serviciile medicale de care au nevoie.

De zece ani, FRCCF deruleaza proiecte in Transilvania si este una dintre cele mai mari si stabile organizatii neguvernamentale romanesti din domeniul protectiei copilului. In prezent, programele sale cuprind
judetele Alba, Cluj, Bihor si Satu Mare. Sprijinul este acordat prin programul de dezvoltare comunitara urbana derulat prin intermediul centrelor comunitare, prin programul de dezvoltare comunitara rurala si
prin cel de prevenirea a pericolelor migratiei si a traficului de minori.