ASISTENT MANAGER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistentul manager:
- Inlocuieste seful in perioada in care acesta este in deplasari,
- Coordoneaza personalul din subordine,
- Asigura interfata managerului cu clientii, furnizorii si ceilalti colegi din firma,
- Realizeaza activitati de secretariat: preluare, transmitere, clasificare documente, preluare si redirectionare apeluri telefonice, programare si primire vizite,
- Redacteaza si transmite corespondenta comerciala in limba romana si engleza,
- Efectueaza traduceri de documente,
- Programeaza intalniri si organizeaza agenda directorului
- Intocmeste necesarul cu consumabile de birotica, papetarie, protocol si curatenie,
- Intocmeste rapoarte referitoare la activitatea proprie.

CERINTE

Studii de baza: medii / superioare
Capacitate de planificare, organizare, analiza si sinteza a informatiei
Atitudine proactiva, flexibilitate-adaptabilitate, abilitati de comunicare si relationare, perseverenta
Abilitati de lidership,
Experienta in domeniul secretariat - administrativ: de cel putin 2 ani,
Cunostinte operare PC (MS Office, Internet ),
Cunostinte foarte bune de limba engleza,
Cunostinte de secretariat, de arhivat documente, de inregistrat documentele, de corespondenta in afaceri.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salarizare atractiva, carte de munca, posibilitatea de a lucra intr-o firma serioasa, care pune accent pe profesionalism si orientarea spre rezultat.