ARHIVAR

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Starjobs selecteaza un Arhivar pentru punctul de lucru din Cluj Napoca in vederea organizarii arhivei societatii..

Atributii: Ordonarea dosarelor si a bibliorafturilor pe problematica si compartimente, iar in cadrul acestora, cronologic.
- analiza continutului dosarelor, stabilirea indicativului dupa nomenclator si a termenului de pastrare, retinerea perioadei de timp cand au fost create documentele.
- intocmirea nomenclatorului arhivei create de societetea comerciala si stabilirea termenelor de pastrare pentru dosare (documentatia tehnica).
- ordonarea si gruparea documentelor conform criteriilor stabilite impreuna cu beneficiarul, indepartarea capselor si constituirea/legarea unitatiilor arhivistice.
- completare coperti fata (etichete) cu inscrisurile necesare identificarii dosarelor.
- completare manseta cotor dosare/cutie arhivare cu inscrisurile necesare identificarii dosarelor (etichete).
- numerotarea filelor din dosare.
- completarea foii titlu fata (eticheta) cu inscrisurile necesare identificarii dosarelor si a foii spate cu numarului de pagini din dosar.
- sigilarea (parafarea) unitatilor arhivistice.
- inventarierea unitatilor arhivistice constituite.
- opisarea dosarelor deosebite.
- ordonarea Depozitului de Arhiva pe ani si compartimente,depozitarea dosarelor/balotilor/cutiilor colectoare.
- organizarea evidentelor specifice Depozitului de Arhiva (registre,fise) si completarea acestora.
- selectionarea dosarelor, documentelor, registrelor cu termene de pastrare expirate si considerate ca nefolositoare. Intocmirea procesului - verbal de selectionare si a listelor inventar cu documentele/dosarele ce se elimina ca nefolositoare.
- responsabil conform legislatiei in vigoare cu furnizarea de informatii certe si corecte in legatura cu solicitarile primite
- executa lucrari de inventariere si selectionare arhiva;
- executa lucrari de brosare si legatorie, confectionare de ambalaje de hartie si carton
- trebuie sa cunoasca caracteristicile generale ale tehnologiei si procesului de munca, parametrii pachetului de serviciu ce fac obiectul activitatilor ce trebuie sa le intrerprinda.

CERINTE

Candidatul ideal:
• Studii - minimum liceu, sau absolventi nivel licenta specializare arhivistica;
• 2-3 ani experienta intr-un post similar;
• Atestat de specialitate conform legilsatiei in vigoare Legea nr.16/1996;
• Seriozitate si disciplina, responsabilitate;
• Atentie la detalii, capacitate de organizare si gestionare a timpului;
• Capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

Conditiile fizice ale muncii: se lucreaza in depozitul de arhiva cu documente vechi, praf, etc.

Salariu negociabil.

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare