ARHITECT

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza documentatia tehnico-economica pentru proiectele de investitii ale ADR Nord - Vest,
- Face proiectare de infrastuructura in mediul de cercetare si in mediul business.

Doar candidatii eligibili vor fi selectionati. DATA LIMITA DE DEPUNERE A CV-URILOR ESTE LUNI, 8.12.2009 ORA 9 A.M.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare de Arhitectura si Urbanism,
- Membru al RUR,
- Cursuri, specializari in domeniul proiectarii si a urbanismului,
- Familiarizare cu utilizarea programelor de soft specifice domeniului (proiectare arhitecturala),
- Experienta relevanta de minimum 3 ani in domeniul proiectarii, dar si a intocmirii documentatiei de urbanism,
- Constituie un atuu experienta in elaborarea de studii de fezabilitate (studii PUD, PUZ, PUG),
- Cunostinte avansate de limba engleza,
- Simt etic dezvoltat,
- Simtul raspunderii.

BENEFICII OFERITE

Bibliografie

Legea 10/1995 Calitatea in constructii cu modificarile si completarile ulterioare
Legea 50/1991 Autorizarea executarii lucrarilor de constructii republicata
HGR 272/1994 Regulament privind ajutorul de stat al calitatii constructiilor
HG 273/1994 Regulamentul de receptie a lucrarilor de constructii si instalatii aferente acestora
HG 28/2008 Ordinul comun al ministrului finantelor publice si al ministrului lucrarilor publice, transporturilor si locuintei, privind continutul-cadru al studiului de fezabilitate pentru proiectele ce urmeaza a fi realizate cu asistenta financiara nerambursabila din partea Comisiei Europene,
Legea 315/2004 Legea privind dezvoltarea regionala in Romania
Legea 50/ 2001 privind autorizarea executarii lucrarilor in constructii
Legea 350 / 2001 privind amenajarea teritoriului si urbanismul
REGULAMENTUL (CE) nr. 1083/2006 Dispozitii generale privind Fondul European pentru Dezvoltare Regionala, Fondul Social European si Fondul de Coeziune
REGULAMENTUL (CE) nr. 1828/2006 Rregulile pentru implementarea Regulamentului Consiliului (CE) nr. 1083/2006
REGULAMENTUL (CE) nr. 1080/2006 Privind regulile de implementare a Fondului European pentru Dezvoltare Regionala

DESCRIEREA FIRMEI

agentie de dezvoltare regionala