AREA SALES MANAGER ZONA CLUJ

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza strategia de vanzari a companiei pe zona alocata. Propune politici si proceduri relationate cu domeniul vanzarilor si implementeaza procedurile aprobate;
- Coopereaza cu ceilalti manageri de departamente pentru a dezvolta planurile de vanzari precum si obiectivele /target-urile de vanzari;
- Colaboreaza cu functiunile de Vanzari, Achizitii, Marketing si Logistica;
- Propune si gestioneaza bugetul alocat zonei pe care o coordoneaza;
- Raporteaza periodic Directorului de Vanzari produse congelate asupra rezultatelor de vanzari si face recomandari pentru imbunatatirea acestora;
- Analizeaza ariile si canalele de vanzari;
- Analizeaza competitorii, clientii potentiali, tendintele pietei si oportunitatilor de dezvoltare a afacerii;
- Mentine si dezvolta baza existenta de clienti si dezvolta relatii cu noi clienti;
- Reprezinta compania si mentine o relatie permanenta cu principalii clienti ai companiei;
- Decide asupra variatiilor de pret in limita de competenta alocata. Negociaza asupra termenelor de livrare, plata si asupra altor conditii, in cadrul unor limite trasate in concordanta cu planul general de afaceri;
- Este responsabil de recrutatrea si selectarea, dezvoltarea si motivarea angajatilor din subordine.

CERINTE

- Experienta min 5 ani in vanzari si min 3 ani intr-o pozitie similara, de preferat in companie din domeniul FMCG;
- Studii superioare finalizate;
- Constituie un avantaj absolvirea de programe de pregatire de specialitate;
- Cunostinte de operare PC ¿ Ms Office nivel mediu;
- Abilitati de prezentare, comunicare;
- Atitudine proactiva, flexibilitate;
- Spirit de echipa.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.