Area Sales Manager, Ref. Code: ASM : HR Dynamics

HR Dynamics

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregateste bugetele de vanzari si de activitati promotionale in accord cu strategia companiei in zona(pe brand, pe canal distributie)
- Stabileste si coordoneaza executia plasarilor secundare si promovarii in magazine.
- Actioneaza in directia verificarii implementarii standardelor de merchantizare
- Colaboreaza cu departamentul de marketing pentru dezvoltarea de trade promo.
- Coordoneaza activitatea de merchandising
- Foloseste datele din cercetarile de piata pentru a face analize si planuri de crestere a afacerii cu
clientii
- Pregateste contractul cu clientii
- Urmareste executarea contractelor si actioneaza numai in sensul apararii intereselor
- Monitorizeaza stocul clientilor si al distribuitorului pentru mentinerea unui nivel optim al acestuia
- Executa vizite de piata, controleaza plasarile secundare, spatiul la raft, verifica prospetimea produselor companiei
- Monitorizeaza activitatea competitiei, preturi, plasari, promotii si ambalari
- Urmareste dezvoltarea pietei si adapteaza strategia de vanzari in mod corespunzator
- Coordoneaza activitatea de vanzari si merchandising a Distribuitorului in zona
- Pregateste echipa distribuitorului in acord cu standardele companiei
- Mentine si dezvolta o buna relatie de afaceri cu Distribuitorul / Clientii
- Pregateste rapoarte lunare si trimestriale per produs , per client si per zona.
- Pregateste prezentari cu privire la vanzarile clientilor atunci cand este necesar.

CERINTE

- absolvent de facultate
- experienta de vanzari in domeniul FMCG
- abilitati foarte bine de comunicare, relationare si coordonare
- abilitati de evaluare, analiza si decizie
- spirit de echipa
- proactiv, orientat spre rezultate
- limba engleza obligatoriu
- foarte bune cunostinte MS Office
- carnet de conducere categoria B

Persoanele interesate pot trimite cv-ul si scrisoare de intentie la adresa recrutare@hrdynamics.ro mentionand Ref. Code: ASM

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru multinational
- posibilitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu dinamic si profesionist
- telefon
- masina
- asigurare medicala

HRDynamics (www.hrdynamics.ro) este compania de Consultanta in Resurse Umane ce ofera servicii de calitate atat pentru angajati cat si pentru angajatori.

Suntem experti in identificarea unor solutii inteligente si creative pentru partenerii nostrii, companii solide aflate intr-o continua ascensiune.
Misiunea noastra este aceea de a asigura succesul profesional intr-un mediu aflat intr-o continua schimbare