Area Sales Manager Pharma Retail

MEDIPLUS EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei si o adapteaza la conditiile concrete ale pietei;
- coordoneaza si gestioneaza personalul din subordinea sa;
- mentine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti si participa la identificarea celor potentiali;
- stabileste obiective lunare si/sau trimestriale, conform cerintelor managementului;

CERINTE

- absolvent studii superioare
- minim 24 de luni experienta in vanzari (Pharma constituie avantaj)
- experienta coordonare constituie avantaj
- excelente abilitati de comunicare, negociere si coordonare
- orientare spre clienti/rezultate
- persoana dinamica, cu spirit de echipa
- cunostinte de limba engleza (nivel mediu), cunostinte avansate de operare PC (World, Excel)
- permis de conducere, disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie de succes.

Mediplus Exim SRL este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.