AREA SALES MANAGER - CLUJ

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Aplica politica generala si specifica de vanzari a Companiei si o adapteaza la piata imobiliara zonala;
-Evalueaza potentialul pietei si mediul concurential pentru produsele noi sau existente
-Participa la definirea atributelor, caracteristicilor si beneficiilor produselor pe segmente de clienti
-Participa la dezvoltarea produselor si adaptarea acestora specificului pietei locale si cerintelor specifice pietei zonale/locale;Monitorizeaza activitatea competitiei la nivel de zona si evolutiile pietei furnizand managementului date si informatii in timp util, pentru a putea adopta actiuni adecvate;
-Comanda studii de piata/efectueaza studii de piata si monitorizeaza concurenta din zona arondata;
-Pregateste, coordoneaza si implementeaza, impreuna cu Departamentul de Marketing, campaniile de promovare la nivelul zonei pe care o conduce;
-Contracteaza investitori (corporatii,fonduri,banci) si agentii imobiliare in vederea vanzarii de proiecte imobiliare;
-Organizeaza si participa la conferinte, targuri, expozitii si alte tipuri de evenimente in vederea stabilirii de contacte si identificarea de noi clienti;
-Coordoneza activitatile de vanzare in vederea realizarii planului de vanzari;
-Promoveaza produsele si serviciile companiei;
-Identifica oportunitati de business si construieste relatii de parteneriat;
-Intretine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii potentiali/existenti si asigura diversificarea portofoliului de clienti si penetrarea tuturor mediilor de interes;
-Dezvolta si implementeaza proceduri de lucru cu clientii externi si interni;
-Stabileste intalniri cu potentialii clienti in vederea identificarii cerintelor acestora si prezentarii unei oferte personalizate;
-Recruteaza, instruieste si coordoneaza echipa de vanzari zonala;
-Stabileste obiective lunare si/sau trimestriale pentru echipa de vanzari zonala, conform cerintelor managementului superior;
-Urmareste atingerea obiectivelor de vanzare pe zona atribuita;
-Gaseste si dezvolta noi piete cu potential imobiliar;
-Intocmeste si transmite periodic rapoarte de vanzari;

CERINTE

-Studii superioare finalizate;
-Experienta anterioara pe un post similar -minim 3 ani;
-Limba engleza -nivel avansat;
-Experienta in vanzari directe pe produse si servicii cu valoare mare;
-Abilitati de comunicare si negociere, persuasiune;
-Orientare catre rezolvarea de probleme;
-Gandire strategica;
-Abilitati de planificare si organizare;
-Permis de conducere- categoria B

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru profesionist si provocator
-Salariu motivant in functie de cunostinte si performanta
-Pachet de servicii medicale.

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR este o societatea comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare .A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt dezvoltarea si contractarea de locuinte in propriile ansambluri rezidentiale, precum si dezvoltarea de spatii de birouri - clasa A.