AREA SALES MANAGER - CLUJ

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie multinationala activa in domeniul vopselurilor, recrutam un Area Sales Manager pentru zona Cluj.
In conditiile cresterii pietei in industria de profil, clientul nostru are in vedere dezvoltarea echipei de vanzari in cele mai importante zone din tara.

Responsabilitati:
- Asigura training-ul dezvoltarea fortei de vanzari a distribuitorului din zona
- Monitorizeaza si controleaza nivelul de credite acordate in zona sa de responsabilitate
- Gestioneaza activitatea de vanzare a distribuitorilor din zona alocata
- Identifica si evalueaza nevoile si posibilitatile de dezvoltare ale zonei, precum si mijloacele logistice de care dispune
- Promoveaza imaginea companiei in relatiile cu clientii
- Are in permanenta informatii din piata despre industrie, competitori

CERINTE

- Studii superioare
- Permis conducere categ. B - obligatoriu
- Limba Engleza - nivel mediu
- Operare PC - Word, Excel, Internet
- Experienta vanzari - materiale constructii (avantaj)
- Experienta in relatia cu distribuitorii
- Atitudine proactiva, orientata catre rezultate
- Foarte bune abilitati de organizare si planificare
- Capabil sa lucreze cu un grad mare de autonomie
- Abilitati de persuasiune, negociere, leadership
- Abilitati de prezetare (concepere si livrare)

BENEFICII OFERITE

- Masina de serviciu
- Telefon mobil
- Bonusuri
- Salariu la nivelul pietei
- Training-uri si posibilitatea de dezvoltare in cadrul unei companii multinationale aflata in crestere in aria sa de activitate

Va multumim pentru aplicatia dvs.
Toate aplicatiile primite de ISG Personnel Management sunt tratate in confidentialitate. Numai candidatii selectati pentru o etapa ulterioara vor fi contactati.

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro