AREA SALES MANAGER

S.C. Sprinter 2000 S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatii filialei;
- Se asigura de atingerea obiectivelor filialei;
- Verificarea si evaluarea echipei de vanzari;
- Asigurarea respectarii politicilor companiei in filiala;
- Culegerea informatiilor referitoare la piata si concurenta.
- Monitorizeaza colaborarea cu clientii cheie.

CERINTE

- Experienta relevanta, preferabil intr-o pozitie de coordonare in activitatea de distributie;
- Foarte bune abilitati de organizare si coordonare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Spirit de echipa;
- Orientare spre client si spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv, corelat cu performantele;
- autoturism, telefon mobil;
- posibilitatea de a activa intr-o companie cu colectiv tanar si dinamic.

Firma de distributie cu acoperire nationala, Sprinter 2000 SA livreaza in mai mult de 5000 de puncte de vanzare lunar o gama larga de surse de energie si lumina: baterii, lanterne, proiectoare, becuri, acumulatori auto, acumulatori moto, acumulatori etansi cu Pb etc. Activitatea de distributie este completata de productia firmei: corpuri de iluminat de siguranta cu LED-uri si acumulatori pentru statii de emisie-receptie. Cu puncte de lucru in cele mai importante orase ale tarii: Brasov, Bucuresti, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Ploiesti si Timisoara, cautam pe plan local persoane ambitioase, orientate spre rezultate si perfectionare, care sa poata reprezenta principiile si valorile companiei