Area Sales Manager

Motoractive SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cresterea vanzarilor companiei prin mentinerea si dezvoltarea de relatii profitabile si pe termen lung cu clientii si dealerii alocati si prin coordonarea echipei de (Regional) Account Manageri asignata;
- Recrutarea personalului necesar pentru dezvoltarea eficienta a activitatii;
- Asigurarea trainingului, pregatirea si motivarea echipei, precum si sesiuni de training cu dealerii parteneri;
- Supervizarea indeplinirii obiectivelor echipei si evaluarea colegilor din subordine;
- Colaborarea cu managerii altor departamente in vederea eficientizarii vanzarilor;
- Initierea de actiuni proactive orientate spre cresterea de vanzari in mod profitabil.

CERINTE

- Studii universitare, profil financiar constituie avantaj;
- Cunostine solide financiare, tehnici de vanzari si negociere, cunostinte minime de legislatie;
- Minim 1 an exeprienta intr-o pozitie similara (management vanzari produse financiare);
- Spirit de echipa, proactiv;
- Limba engleza – nivel avansat;
- Operare PC- MS Word, Excel – nivel avansat;
- Permis conducere.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv;
- Bonus in functie de performante;
- Masina de companie;
- Mediu de lucru competitiv;
- Training;
- Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de finantare in sistem leasing