Area Sales Manager

Motoractive SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Cresterea vanzarilor companiei prin mentinerea si dezvoltarea de relatii profitabile si pe termen lung cu clientii si dealerii alocati si prin coordonarea echipei de (Regional) Account Manageri asignata;
-Recrutarea personalului necesar pentru dezvoltarea eficienta a activitatii;
-Asigurarea trainingului, pregatirea si motivarea echipei, precum si sesiuni de training cu dealerii parteneri;
-Supervizarea indeplinirii obiectivelor echipei si evaluarea colegilor din subordine;
-Colaborarea cu managerii altor departamente in vederea eficientizarii vanzarilor;
-Initierea de actiuni proactive orientate spre cresterea de vanzari in mod profitabil.

CERINTE

-Studii universitare, profil financiar constituie avantaj;
-Cunostine solide financiare, tehnici de vanzari si negociere, cunostinte minime de legislatie;
-Minim 1 an exeprienta intr-o pozitie similara (management vanzari produse financiare);
-Spirit de echipa, proactiv;
-Limba engleza – nivel avansat;
-Operare PC- MS Word, Excel – nivel avansat;
-Permis conducere.

BENEFICII OFERITE

-Salariu competitiv;
-Bonus in functie de performante;
-Masina de companie;
-Mediu de lucru competitiv;
-Training;
-Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de finantare in sistem leasing.
Motoractive este cea mai importanta firma independenta de leasing din Romania, specializata in leasing pentru flote de masini.