Animator socio-educativ la centrul de zi

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-supravegherea şi antrenarea în activităţi de timp liber si de socializare a adolescenţilor
-propune şi desfăşoară activităţi de recreere, socializare, animaţie
-ofera modele de comportament dezirabile social
-ofera alternative educationale prin activitati recreative
-contribuie la dezvoltarea personala a adolescentilor

CERINTE

- Studii superioare socio-umane
- Cursuri de animatie socio-educativa/atestat animator socio-educativ
- Experienta de munca cu tinerii/copiii/adolescentii (avantaj)
- Aptitudini de relationare, comunicare, persuasiune, socializare

BENEFICII OFERITE

-Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea umana, integrarea socio-profesionala a adolescentilor aflati in situatii de risc de esec scolar, abandon scolar si/sau familial, consum de substante s.a.
-Munca intr-o echipa de specialisti in protectia copilului

Norma de munca este de 4 ore/zi
Salariul este de 945 ron brut

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email adela@frccf.org.ro pana la data de 30 iunie 2017

Vor fi contactati doar candidatii ale caror Cv-uri sunt selectate!

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.