Angajare agent turism, posibil absolvent LMA

SC PAN TRAVEL COMTUR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de turism specializata in activitatea de incoming (circuite in Romania pentru turisti straini care viziteaza Romania) angajeaza pentru activitate de birou in Cluj-Napoca, full time, cu carte de munca, o persoana, cu domiciliul stabil in Cluj-Napoca.

Doar candidatii ale caror CV-uri au fost selectate vor fi chemati dupa data de 10 ianuarie 2016 pentru interviu.
Interviul se va desfasura in limba franceza/engleza.

CV-urile si scrisoarea de intentie se vor trimite pe adresa
mail@pantravel.ro

RESPONSABILITATI JOB:
- corespondenta cu clientii
- consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice
- particularizarea ofertei de servicii pentru fiecare potential client
- rezervarea serviciilor turistice solicitate
- urmarirea derularii actiunii turistice
- intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie

CERINTE

- absolvent studii superioare
- limba franceza si engleza la nivel avansat (citit, scris, vorbit); cunoasterea limbii germane constituie un avantaj
- utilizarea calculatorului – Word, Excel (la nivel de avansat), internet
- cunostinte de geografia Romaniei (localizare obiective turistice)
- constituie avantaj calificare ca agent de turism/ghid si experienta in domeniu
- constituie avantaj experienta in munca
- persoana deschisa, receptiva, organizata si serioasa
- prezenta placuta, amabilitate
- abilitati de comunicare (oral/scris)
- orientare asupra clientului
- capabil sa lucreze in echipa si/sau autonom
- capacitate buna de organizare
- disponibilitate la schimbare
- rezistenta la stress
- constituie un avantaj permis categoria B

BENEFICII OFERITE

bonuri masa
decontare transport local
in functie de disponibilitati masina de serviciu