Angajam florist/florista cu experienta

SC ANDY EVENTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem în căutarea unui florist/ a unei floriste pentru floraria noastră situată în Cluj- Napoca, strada Dunării.
Responsabilitățile floristului:
• Recepția florilor, ambalajelor, accesoriilor și aranjarea lor in mod estetic în florarie
• Folosirea de soluții de hidratare specifice pentru prelungirea duratei de viata a florilor
• Sfătuirea clienților în alegerea combinațiilor potrivite pentru buchete și aranjamente
• Oferirea de sugestii în privința ocaziei cu care sunt oferite florile
• Pregătirea buchetelor și aranjamentelor pentru vânzare și pentru comenzile din florarie si din online
• Împachetarea aranjamentelor și a plantelor pentru transport
• Coordonarea livrărilor de flori

CERINTE

Sunt necesare pentru acest job:
• Diploma de florist decorator
• Demonstrarea experienței ca și florist
• Familiarizarea cu nevoile nutriționale și de mediu ale plantelor și prelungirea vieții florilor tăiate
• Cunoștințe despre tehnicile de legare și ambalare a florilor
• Abilități de combinare și aranjare a diferitelor tipuri de flori și accesorii
• Atitudine abordabilă, răbdătoare
• Excelente abilități de comunicare
• Cunoștințe minime Ecxel, PC și aplicații mobile

BENEFICII OFERITE

Beneficiile jobului de florist:

• Mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără de floriști
• Salarizare peste medie în funcție de implicare și de eficiență
Program flexilibil adaptat nevoilor

DESCRIEREA FIRMEI

Florarie non stop- livrari de flori la domiciliu non stop.