Angajam economist cu experienta

S.C. S N D CONSULT SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea nevoilor clientului si oferirea de consiliere
- o buna cunoastere a instrumentelor Microsoft Office, in special Excel.
- inregistrarea cronologica si sitematica, prelucrarea, publicarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia financiara a clientului
- contabilizeaza si inregistreaza toate actele primare
- verificarea si corectarea jurnalului de cumparari si vanzari
- intocmirea lunara a decontului de TVA pe baza jurnalelor
- efectuarea componentelor soldurilor conturilor si efectuarea reglarilor pe baza acestora
- informarea clientului gestionat asupra modificarilor legislative
- transmiterea rapoartelor si informatiilor catre superiorul direct
- realizarea planului de activitate lunar

CERINTE

- studii superioare
- aspect fizic placut
- personalitate comunicativa, dinamica, ambitioasa, proactiva
- excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa
- experienta in contabilitate minim 3 ani constituie avantaj
- cunoasterea si utilizarea a instrumentelor Microsoft Office, in special Excel.
- abilitatea de a rezolva probleme
- motivatie si orientare spre rezultate
- limba straina constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- contract de munca pe perioada nedeterminata
- pachet salarial atractiv
- cursuri si traininguri

DESCRIEREA FIRMEI

firma de contabilitate