Angajam Coordonator/Manager tehnic

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

STARJOBS recruteaza un Manager / Coordonator tehnic pentru clientul din Cluj-Napoca, firma cu activitatea in domeniul instalatiilor in telecomunicatii.

Responsabilitati:
• Organizarea activitatii echipei de teren
• Urmarirea efectuarii instalarilor si raportarile ce decurg din activitatea de instalari clienti in retelele de telecomunicatii.
• Urmarirea in teren a respectarii tuturor procedurilor de instalare primite de la colaboratori
• Verificarea procesului verbal de receptie a lucrarilor, intocmirea devizelor pentru lucrarile care s-au finalizat si obinerea aprobarilor de la Colaboratori in vederea facturarii lucrarilor.
• Urmarirea modului in care sunt gestionate echipamentele si materialele primite in custodie de la Colaboratori
• Punerea în funcţiune şi întreţinerea echipamentele pentru creşterea performanţelor tehnice ale reţelei
• Propunerea de soluţii de optimizare a reţelei de comunicaţii prin cablu în funcţie de condiţiile noi apărute

CERINTE

Cerinte :
• Cunoştinţe generale tehnice specifice domeniului cablu TV, diferenţa între cabluri, parametrii tehnici ai cablurilor, elemente pasive de reţea, înţelegerea procesului de transmisie a semnalului TV prin cablu
• Cunoştinţe de standarde cablu TV, masurători, canale TV, spectru, frecvente
• Cunostinte foarte bune de operare pe calculator cu baze de date si Autocad, Excel, Outlook
• Posesor carnet de conducere auto categoria B (constituie avantaj)

Trasaturi de personalitate :
• Abilităţi foarte bune de lider, punctualitate
• Abilităţi de comunicare; flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă
• Bună organizare, precizie
• Integritate şi dedicare; deschidere şi onestitate
• Spirit de iniţiativă, proactivitate; dorinţă de perfecţionare continuă
• Orientare către rezultate; eficienţă; rezolvarea problemelor şi depăşirea obstacolelor ce apar
• Nivel ridicat de atenţie şi concentrare, abilităţi multiple
• Interes pentru satisfacerea clienţilor interni şi externi

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare

Pentru mai multe detalii, ne puteti contacta la:
Adresa: Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu, nr. 17, ap. 7, 400095
Tel/fax: +40264431985
www.starjobs.eu
Mobil: +40 0748-474493
cariere@starjobs.eu