Angajam Asistent Manager pentru Cluj Napoca

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

- inregistreaza documentele , corespondenta care intra in companie si asigura distribuirea si arhivarea acestora;

-inregistrarea facturilor , cererilor de concediu de odihna sau fara salar, certificatele de concediu medical , alte documente care vin de la angajati si le inmaneaza conducerii societatii in vederea aprobarii sau altor departamente dupa caz.

- supravegheaza fluxul de informatii din corespondenta telefonica si electronica si informeaza conducerea societatii si colegii de problemele aparute;

- centralizarea anumitor situatii primite de la alte departamente si le prezinta conducerii societatii.

- inregistrarea, indosarierea, arhivarea diverselor documente ale companiei la care are acces.

-elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management

- realizeaza activitatile administrative si de protocol;

- ofera suport in diferite sarcini administrative

-asista directorul general si managerii de proiect in desfasurarea activitatilor si in proiectele pe care acestea le deruleaza;

- îndeplineste orice alte sarcini trasate de către conducerea companiei sau de către şeful direct, în limita competenţei sale şi a interesului firmei.

CERINTE

-studii superioare finalizate

-cunostinte de limba engleza nivel avansat ( scris, vorbit ,citit)

-cunostinte medii de limba germana prezinta un real avantaj

-cunosterea avansata a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express,navigare internet) ,in special cunosterea si o buna utilizare a Excel-ului.

-bune abilitati de comunicare scrisa si verbala,

-bun organizator, reprezinta un avantaj experienta pe un post similar.

-postul se adreseaza perosanelor cu atitudini pozitive si care trateaza cu seriozitate sarcinile zilnice.

- capacitate de a rezolva situatii neprevazute

- capacitate de analiza, sinteza si stabilire a prioritatilor;

- capacitate de a respecta termene limita

- disponibilitate pentru program prelungit

- punctualite, promptitudine, bun simt, amabilitate

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.