Analist Produse PF

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Asigura tratarea dosarelor de credit/ angajamentelor cu/ fara garantii imobiliare pentru clienti persoane fizice:
 Analiza angajamente ;
 Prelucrare date angajamente in sistemele informatice;
 Redactare si verificare documente de aprobare
 Verificare corectitudine intocmire cereri polite de asigurare;
 Inregistrare si verificare comisioane, etc.
 Asigura intocmirea si transmiterea documentatiilor in relatia cu Fondul de Garantare.

Asigura actualizarea bazelor de date interne
 Asigura respectarea prevederilor documentelor normative privind supravegherea permanenta
 Efectueaza analiza renegocierilor si restructurarilor de credite
 Efectueaza analiza restructurarilor DAC
 Realizeaza analiza rezultatelor financiare ale societatii in vederea luarii in calcul a veniturilor din dividende sau din salarii obtinute la propria firma

CERINTE

Studii si Experienta:

- Studii superioare
- Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
- Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
- Operare calculator
- Operare numerar

Profilul candidatului:

- Cunoasterea limbii engleze
- Orientare spre client
- Orientare spre rezultate
- Atentie la detalii
- Cooperare
- Abilitati de vanzare si persuasiune

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.