Analist credite large corporate senior, Sediul Central Cluj-Napoca

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea analizei de credit si intocmirea propunerii pentru finantarea clientilor Large Corporate in perspectiva finantarii de catre Banca Transilvania
- tratarea cu operativitate a solicitarilor de credite in functie de prioritatile fixate de seful ierarhic
- responsabil de calitatea portofoliului de credite Large Corporate instrumentate
- emite propuneri privind avizare / aprobarea / respingerea solicitarilor de credit
- monitorizeaza evolutia afacerii clientului prin deplasare periodica la client si analiza situatiei financiare si a garantiilor clientului, impreuna cu Relationship Managerul Large Corporate

CERINTE

- studii superioare economice
- experiență de minim 3 ani in analiza financiara
- experiență în analiza si gestionarea clientilor Large Corporate
- excelente abilități pentru lucrul în echipă
- capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii
- bune abilităţi de comunicare si relationare
- cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top
- pachet atractiv de beneficii
- ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara
- traininguri de pregatire si perfectionare profesionala
- oportunitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»