ANALIST CREDITE ASIGURARI CREDITE SI GARANTII

BT ASIGURARI TRANSILVANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Administrarea portofoliului de asigurari credite si garantii si supravegherea modului de functionare a produselor de asigurare;
* Analiza contractelor de asigurare pentru riscurile generate de asigurarea creditelor si garantiilor precum si crearea de noi produse de asigurare in functie de metodologie;
* Administrarea dosarelor de dauna la asigurari credite si garantii.

CERINTE

* Studii superioare economice;
* Experienta in domeniul asigurari si creditare bancara (constituie avantaj);
* Cunostinte de analiza financiara;
* Cunostinte de legislatie referitoare la asigurarile de credite si reglementarile BNR privind activitatea de creditare si emitere garantii (constituie avantaj);
* Organizare personala;
* Rigoare;
* Capacitate de a gestiona cererile;
* Capacitate de rezolvare probleme.

BENEFICII OFERITE

* Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
* Cursuri de pregatire profesionala;
* Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniu.

DESCRIEREA FIRMEI

BT ASIGURARI membra a Grupului Financiar Banca Transilvania