Analist business, Directia Digital Banking, Sediul Central Cluj-Napoca

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identifica, colecteaza si contureaza cerintele beneficiarilor folosind interviuri, analiza de documente, workshopuri, sondaje, vizite de lucru, descrieri ale proceselor de afaceri, scenarii, analiza de activitati si fluxuri;
• Evalueaza informatiile preluate din surse multiple, pentru obtinerea unei intelegeri comune, obiective;
• Dezvolta specificatii pe baza cerintelor si asigura prioritizarea acestora pentru implementare;
• Comunica, colaboreaza si asigura suport pentru actionarii externi si interni in etapele de analiza, planificare, implementare tehnica si implementare business;
• Realizeaza analiza de fezabilitate pentru solutiile propuse;
• Colaboreaza cu echipa de testare si coordoneaza resursele alocate atat la realizarea scenariilor de testare cat si la derularea acestora;
• Propune masuri de imbunatatire a modului de lucru.

CERINTE

• Aptitudini de culegere, clasificare si interpretare a informatiilor;
• Abilitati excelente de comunicare si relationare, prezentare si negociere;
• Studii superioare economice sau tehnice finalizate – cursurile de specialitate in domeniu constituie un avantaj;
• Cunostinte legate de sectorul bancar si servicii bancare;
• Foarte bune cunostinte de Excel, PowerPoint, Visio, MS Word, Access, Outlook, Internet, prelucrare a bazelor de date;
• Capacitate de analiza si sinteza, atenţie la detalii;
• Proactiv, dinamic si adaptabil;
• Orientat catre atingerea obiectivelor si respectarea termenelor limita;
• Capacitate rapida de asimilare a noilor tehnologii;
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
• Disponibilitate pentru deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top;
• Pachet de beneficii atractiv;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionale;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»