Agent vanzari zona- Piese pentru autocamioane import

PRORED SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezentarea si promovarea produselor comercializate, a ofertelor comerciale ale companiei catre clientii .

Dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii actuali.
Identificarea de noi clienti potentiali pe piata.
Colectarea informatiilor care prezinta interes despre clientii potentiali si clientii actuali.
Colectarea si prezentarea catre superiori a informatiilor despre concurenta si clientii lor.
Suport in procesul de vanzare intre Clienti si celelalte departamente ale firmei.

Gestionarea efectiva a relatiei cu clientii, preluarea si rezolvarea comenzilor

CERINTE

Cerinte
Experienta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor pieselor de schimb de camioane .
Studii superioare de preferinta.
Atitudine de vanzator, orientat spre realizarea targetelor.
Identifica usor si intelege nevoile clientilor.

Buna cunoastere a pietei locale de profil (potentiali clienti, firme concurente)
Abilitati de analiza si planificare, om de echipa.
Domiciliul stabil in unul din orasele selectate.

Cunostinte operare PC: pachetul MS Office, Internet si aplicatii e-commerce;

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
Pachet salarial motivant, corelat cu performantele
Masina , laptop si telefon de serviciu.

Interviu Online:
1. Va rugam sa enumerati cel putin 3 firme concurente,importatoare de piese pentru autocamioane.

DESCRIEREA FIRMEI

COMERT CU PIESE SI ACCESORII DE IMPORT PENTRU AUTOCAMIOANE.