Agent Suport Tehnic si Vanzari - Aplicatie Software

SC PHARMEC HEALTHCARE SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea companiei si produselor software catre segmental de piata targhetat ;
- Identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii si posibilii clienti;
- Participarea si organizarea de diverse evenimente (congrese, conferinte, simpozioane locale, mese rotunde);
- Studiaza piata (soft medical) si identifica noi oportunitati;
- Incheierea de contracte vanzare-cumparare licente software;
- Actualizarea permanenta a informatiilor legate de piata si concurenta;
- Intocmirea permanenta a rapoartelor de activitate;

- Consilierea clientilor in vederea utilizarii produselor software proprii;
- Suport tehnic pentru clientii cu care compania este in contract;
- Comunicarea cu intregul personal al companiei si mentinerea unei relatii de lucru constructive cu celelalte departamente;
- Cunoaste si respecta procedurile interne de lucru;
- Realizeaza obiectivele din planul de vanzari.

CERINTE

- Absolvent de invatamant superior ( studii de specialitate constituie avantaj )
- Cunostinte hardware avansate ( instalare sistem de operare, drivere, imprimanta );
- Cunostinta networking avansate
- Bune cunostinte practice de vanzari cu experienta anterioara de minim 1 an;
- Initiativa, dinamism, atitudine proactiva;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Interes pentru domeniul tehnic si pentru aprofundarea cunostintelor privind produsele si serviciile companiei;
- Disponibilitate de a calatori in zonele alocate;
- Tinuta office,obligatorie;
- Permis de conducere cat. B cu experienta min 3 ani.

BENEFICII OFERITE

- cursuri de pregatire;
- suport permanent din partea firmei;
- posibilitatea promovarii si dezvoltarii unei cariere intr-o firma puternica de software;
- comision pentru fiecare contract incheiat.

PHARMEC HEALTHCARE SOFTWARE este o companie IT furnizoare de solutii informatice medicale. Scopul PHARMEC HEALTHCARE SOFTWARE il constituie eficientizarea modelului de business al clientilor si cresterea performantei si profitabilitatii acestora. Valorile definitorii ale firmei sunt: Inovatia, Flexibilitatea, Profesionalismul si Spiritul de echipa. Mai multe detalii sunt disponibile pe website-ul www.pharmec.ro