AGENT DE VANZARI - SLATINA, BRASOV, CLUJ, BAIA MARE

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:

- administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale Companiei;
- urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
- stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii;
- intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor;
- redactarea rapoartelor dupa intalniri;
- intocmirea documentelor comerciale;
- raspunderea pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
- raspunderea monitorizarii incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
- participarea activa la implementarea strategiei de vanzari;

- urmarirea derularii si finalizarii contractelor.

CERINTE

Cerinte:

- studii medii finalizate

- experienta relevanta in vanzarea de papetarie resprezinta un avantaj

- persoana energica, pozitiva, cu abilitati excelente de comunicare

- disponibilitate zilnica la lucrul pe teren

- posesor permis auto categoria B

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.