Agent de vanzari segment clienti productie publicitara si prelatieri, Cluj (judetele: Cluj, Bihor, Salaj, Bistrita-Nasaud, Satu Mare, Maramures)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vanzare materiale pe segmentul de clienti productie publicitara si prelatieri;
- promovarea constanta si consecventa a produselor comercializate de companie;
- prezentare materiale, mostre, organizarea de teste ale produselor;
- actualizarea permanenta a bazei de date de clienti, precum si actualizarea informatiilor cu privire la discutiile purtate cu clientii pe platforma CRM
- gestionarea clientilor activi si dezvoltarea activa a portofoliului de clienti (activarea prospectilor);
- acordarea de suport/ informatii tehnice si comerciale clientilor;
- intocmirea de oferte de pret, conditii de livrare, modalitati si termene de plata, respectand politica comerciala a companiei;
- indeplinirea obiectivelor de vanzari.

CERINTE

- experienta in vanzari pe teren, B2B, minim 3-5 ani, preferabil produse cu destinatie productie/ prelucrare in diverse industrii;
- abilitati de prezentare produse;
- minim studii medii finalizate;
- cunostinte solide de operare PC: WORD, EXCEL, Outlook; usurinta de a deprinde utilizarea unui software de gestiune/ facturare si CRM, in caz ca nu a mai folosit astfel de instrumente;
- capacitatea de a acumula rapid cunostinte aprofundate despre produse, piata, concurenta, politici comerciale, proceduri;
- abilitati de calcul matematic nivel primar (examplu: determinare discount avand pret de lista si pret net);

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/