Agent de Turism

sc apulum travel srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectuarea de apeluri către clienţi cu scopul de a promova şi vinde produsele Companiei
• Intocmirea, prezentarea si vanzarea prin telefon a produselor turistice externe si interne;
• Consilierea telefonica a clientilor in alegerea serviciilor turistice;
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii;
• Urmarirea derularii actiunii turistice;
• Deservirea cu promptitudine si profesionalism a fiecarui client sau potential client.

CERINTE

• Cerinta obligatorie: Minim 1 an experienta pe pozitia de agent de turism
• Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
• Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala - Engleza;
• Abilitati de vanzari si negociere;
• Mod de gandire orientat spre client;
• Abilitati de orientare catre solutii (abordare logica, analitica);
• Abilitati de comunicare (argumentare concisa şi logica, persuasivitate);
• Aptitudini pentru lucrul in echipa.

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru tânăr și competitiv, într-o Companie dinamică
• Conditii moderne de munca;
• Atmosferă prietenoasă, echipă ambiţioasă şi pozitivă
• Training specific pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea profesională/personală
• Pachet salarial motivant in functie de experienta;
• Bonus din vânzari în funcţie de performanţă

DESCRIEREA FIRMEI

Agenția de Turism APULUM TRAVEL- Alba Iulia
APULUM TRAVEL este o agentie de turism tour-operatoare, ce propune o noua perspectiva asupra turismului national si international.APULUM TRAVEL isi propune o dezvoltare continua,prin creearea si promovarea servicilor sale conform nevoilor si cererilor clientilor de pe piata.