Administrator sisteme Unix / Oracle Solaris

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea suportului tehnic pentru sisteme Unix/Oracle Solaris din centrul de date al bancii;
- Utilizarea si dezvoltarea sistemelor de monitorizare, planificare interventii proactive asupra sistemelor IT;
- Asigurarea capacitatii si performantelor sistemelor IT conform specificatiilor date din faza de proiect;
- Participa la elaborarea documentatiilor tehnice si a procedurilor de lucru a sistemelor pe care le administreaza;
- Colaboreaza cu dezvoltatorii de aplicatii in vederea asigurarii functionarii conform SLA-ului agreat;
- Mentinerea, dezvoltarea si executia planurilor de Disaster Recovery din zona Unix / Storage;
- Participarea in proiectele bancii dpdv tehnic in dezvoltarea sistemelor IT;
- Coopereaza cu personalul IT din banca precum si cu furnizorii de servicii externi.

CERINTE

- Absolvent de universitate tehnica in domeniul tehnologiei informatice sau echivalent;
- Bune abilitati in rezolvarea problemelor;
- Rezistenta la stres;
- Limba engleza.

Cunostinte:
- Tehnice si experienta relevanta in proiecte care sa acopere urmatoarele tehnologii/produse:
- Oracle Solaris, Linux (RedHat/Oracle Enterprise Linux)
- Sisteme hw Oracle Sparc
- Tehnici/protocoale de high-availability/ cluster

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
- Pachet atractiv de beneficii;
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»