Administrator sistem Linux/Windows

ELVSOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrator de sistem pentru servere de gazduire web Linux si Windows.

Responsabilitati:
Asigurarea functionarii optime a serverele si oferirea de asistenta tehnica clientilor.

CERINTE

- Experianta in administrare de servere Linux, incluzand: apache, mysql, bind, exim etc.
- Experienta in administrare de servere Windows: IIS, SQL Server etc.
- Abilitati excelente de comunicare
- Cunostinte foarte bune de limba engleza

Reprezinta un avantaj experienta cu CPanel, Plesk, Virtuozzo.

Elvsoft, companie cu sediul in Cluj-Napoca, a fost infiintata in februarie 2004 si ofera o gama larga de servicii de gazduire internet care se adreseaza atat companiilor mici si startup-urilor, cat si companiilor medii si mari.

Serviciile de gazduire Internet, oferite pe platforme Windows si Linux, sunt: gazduire web shared, servere virtuale, servere dedicate si solutii complexe de clustere de servere.