Administrator retea IT in Cluj Napoca

ProTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentenanta retelei si a server-lui;
- gestionarea si asigurarea bunei functionari a resurselor informatice (programe informatice, PC-uri si echipamente periferice);
- instalarea/dezinstalarea si configurarea programelor informatice;
- punerea in aplicare si monitorizarea respectarii politicii de retea;
- asigurarea securitatii retelei informatice prin mijloace specifice (firewall, programe antivirus etc.).

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta in domeniul administrarii retelelor IT de minimum 2 ani;
- cunostinte de Linux si BSD la nivel mediu;
- bune abilitati de comunicare;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atragator.

ProTV activeaza pe piata romaneasca din 1 decembrie 1995. Este postul TV care a revolutionat termenul de televiziune privata in Romania si care a dat startul pentru o serie de produse puternice pe piata media romaneasca: Acasa, ProCinema, ProTV International, ProFM, InfoPro